رفتن به محتوای اصلی
x
 • ((مدیریت زمان چیست؟ ))
  مدیریت زمان فرآیند برنامه ریزی و کنترل میزان زمان برای صرف فعالیت‌های خاص در روز، هفته، ماه و سال است. مدیریت زمان اصولی و درست، به فرد این امکان را می‌دهد که در مدت زمان کوتاه‌تری کارهای بیشتری انجام دهد، استرس را کاهش دهد و خب در نهایت موفقیت شغلی را تجربه کند.
 • عفونت چشم | علائم، درمان و پیشگیری
  علائم عفونت چشم عفونت چشم ممکن است با علائم مختلفی همراه باشد. برخی از شایع‌ترین علائم عفونت چشم عبارتند از: قرمزی: چشم‌ها قرمز و التهابی می‌شوند که معمولاً ناحیه سفید چشم را درگیر می‌کند. سوزش و خارش: چشم‌ها اغلب دچار سوزش می‌شوند و ممکن است احساس خارش کنید. ترشحات: عفونت می‌تواند به ترشحات چشمی مانند ترشحات آبی یا چسبناک منجر شود. درد: درد و عدم راحتی در چشم معمولاً همراه با عفونت ایجاد می‌شود. آبریزش چشم: ممکن است چشم شروع به آبریزش کند به حدی که دچار مشکل در بینایی شوید. حساسیت به نور: در برخی موارد، افراد با عفونت چشمی نسبت به نور حساس می‌شوند و نور مستقیم به چشم‌ها باعث عدم بینایی خواهد شد. کاهش دید: در موارد شدیدتر، عفونت ممکن است منجر به کاهش دید شود.
 • بهترین راهکار برای تغذیه سالم در زندگی روزمره
  1. به طور منظم آب بنوشید؛
  2. مصرف شکر و قند را محدود کنید؛
  3. مصرف چربی‌های اشباع شده را کاهش دهید؛
  4. غذاهای متنوع مصرف کنید تا مواد مغذی کافی را دریافت نمایید؛
  5. کمتر از ۵ گرم نمک (معادل یک قاشق چایخوری) در روز، مصرف کنید؛
  6. میوه و سبزیجات فراوان بخورید؛ (حداقل ۴۰۰ گرم، یعنی پنج واحد در روز
 • بیماری عروق کرونر قلب چیست و راه درمان بیماری عروق کرونر قلب
   بیماری عروق کرونر قلب یا بیماری قلب عروقی، یک حالت پیشرفته و رایج در سیستم قلب و عروق است. در این بیماری، عروق کرونر (عروقی که خون را به عضله قلب می‌رسانند) تحت تأثیر عواملی مانند توده چربی، کلسترول، کلسیم و سایر رسوبات آسیب دیده و به صورت تدریجی تنگ می‌شوند. این تنگی باعث کاهش جریان خون و اکسیژن به عضله قلب می‌شود که می‌تواند به عارضه‌های قلبی مانند درد قفسه سینه (آنژین صدری) یا حتی ایسکمی قلبی (سکته قلبی) منجر شود.